7 wydajnych kroków planowania, aby osiągnąć swoje cele i zmienić swoje życie!

7 wydajnych kroków planowania, aby osiągnąć swoje cele i zmienić swoje życie!

Jest wiele metod planowania działań, zarówno tych długoterminowych, jak i krótkoterminowych. Brian Tracy poleca realizację swoich celów poprzez wykonanie 7 wydajnych kroków planowania.

 

7 wydajnych kroków planowania pomoże utrzymać Ci osobistą efektywność.

„Są to potężne, ale proste metody określania i osiągania celów, których nauczyłem się na przestrzeni lat:” – Brian Tracy.

 

  1. Po pierwsze, zdecyduj, co chcesz. Przejrzystość jest punktem wyjścia wielkiego sukcesu.
  2. Po drugie, zapisz to, szczegółowo, i ustal termin. Ustal pod terminy, jeśli to konieczne.
  3. Po trzecie, ustal, jakiej dodatkowej wiedzy, umiejętności i zdolności, będziesz potrzebować, by osiągnąć swój cel i jak można ją nabyć.
  4. Po czwarte, określ przeszkody i trudności, jakie trzeba będzie pokonać, aby osiągnąć swój cel, i zorganizuj je w zależności od wielkości i wagi.
  5. Po piąte, ustal osoby, grupy i organizacje, których pomoc będzie potrzebna, i zdecyduj, co trzeba będzie zrobić dla nich, aby zdobyć ich pomoc.
  6. Po szóste, zrób szczegółowy plan, w podziale na rodzaj działalności i zorganizowany według priorytetów i kolejności. Co jest najważniejsze? Co należy zrobić w pierwszej kolejności? Co należy zrobić, zanim jeszcze coś zostanie zrobione?
  7. Po siódme, zacznij natychmiast realizować plan. Zrób coś codziennie, aby poruszać się w kierunku celu. Nie zwlekaj i nie poddawaj się.

Na każdym etapie swojego życia, gdy masz do czynienia z koniecznością dokonywania nowych wyborów, ustawiając sobie nowe cele, rób to poprzez zastosowanie tych siedmiu kroków. Zawsze myśl na papierze i bądź gotowy do zmiany swoich planów, gdy pojawią się nowe informacje. Pracuj ciągle ze swoimi planami, dopóki nie będą kompletne. Następnie, wykonaj je śmiało.

Odwiedź Briana Tracy na jego oficjalnej witrynie.

Brian Tracy International

Pobierz artykuł w PDF

Pobierz artykuł na swój dysk w pliku PDF