„Akcja Sukces”, czyli nagroda Nobla w blaszanej puszce.

Nobel w puszce

Dorobek naukowy Iwana Pietrowicza Pawłowa został doceniony już w 1904 roku. Otrzymał on nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Być może nie słyszałeś nigdy o tym człowieku, ale zapewne obiło Ci się o uszy określenie „Psy Pawłowa”.

Iwan PawłowIwan Pawłow pracował między innymi nad zagadnieniami dotyczącymi warunkowania. Zauważył, że kiedy daje psom jedzenie, te zaczynają się ślinić (odruch bezwarunkowy). Postanowił, więc że zanim da psom jedzenie będzie dzwonił dzwonkiem (bodziec warunkowy). Po pewnym czasie okazało się, że psy zaczynają się ślinić na sam tylko sygnał dzwonka, mimo że nie podał im jedzenia.

Na podstawie swoich eksperymentów odkrył metodę uczenia się, którą nazwał warunkowaniem klasycznym. Zauważył, że warunkowanie takie jest najbardziej skuteczne, jeżeli czas pomiędzy bodźcem warunkowym (dzwonek), a odruchem bezwarunkowym (ślinienie) jest krótki. Najlepiej do 0,5 sekundy.

My ludzie reagujemy tak samo, dlatego możemy skorzystać z odkryć Pawłowa. Chcesz, by dobry nawyk wszedł Ci w krew, a może chcesz pozbyć się nałogu? Czytaj dalej.

Czy słyszałeś o metodzie z gumkami recepturkami noszonymi na nadgarstku?

Gumka na nadgarstkuZasady są proste:

  • pojawia się w Twojej głowie jakaś niepożądana myśl – nazwijmy to odruchem bezwarunkowym,
  • zauważasz ją i natychmiast karcisz się strzelając sobie gumką w nadgarstek. Nie oszczędzaj się – to ma zaboleć. Nazwiemy to bodźcem warunkowym.
  • robisz tak przez kilka dni lub tygodni, aby wytworzyć uwarunkowanie klasyczne w Twoim mózgu.

Co właściwie się stanie w Twojej głowie? Otóż wytworzy się w mózgu połączenie neuronowe, które skojarzy to, czego chcesz się pozbyć  z bólem. Ponieważ organizm jest sprytny i nie ma oczywiście ochoty na ból wywołany „gumkową chłostą”, umysł stopniowo przestanie przywoływać niepożądane myśli.

Projekt „Akcja Sukces” – to może Ci pomóc.

Jednominutowy MilionerNasz rodak wpadł na ciekawy pomysł. Postanowił pomóc osobom, które chcą osiągnąć wyznaczony sobie cel i stworzył dla nich ciekawy produkt w nieszablonowym opakowaniu. Wewnątrz opakowania znajdziesz swój edukacyjny gadżet z porcją 300 trików motywacyjnych.

Możesz również kupić ten produkt w pakiecie z książką „Jednominutowy Milioner” w ciekawej cenie. Dodatkowo nie zapomniał o najbardziej potrzebujących i postanowił oddać część zysków ze sprzedaży na cele charytatywne. W dodatku to Ty określasz, kto otrzyma wsparcie podczas zakupu.

 

 

Koniecznie Odwiedź Stronę Domową Projektu I Skorzystaj Z Okazji.

 

Pobierz artykuł w PDF

Pobierz artykuł na swój dysk w pliku PDF