Dlaczego warto się ubezpieczyć?

W polskim społeczeństwie ciągle panuje odczucie, że ubezpieczenia to rodzaj czegoś odgórnie narzuconego, obowiązkowego, a tym samym automatycznie przez nas niechcianego. W wielu umysłach krąży mit, że polisa jest drogą inwestycją, a więc tylko dla bogaczy.

Nic bardziej mylnego. Większość polis ubezpieczeniowych już dawno stała się dostępna dla każdego obywatela, jeżeli brać pod uwagę finansowy aspekt. Duża konkurencja na rynku ubezpieczeń, sprzyja odbiorcom końcowym. Zarówno zakres ubezpieczenia jak i składka miesięczna mogą być zoptymalizowane pod kątem potrzeb i możliwości finansowych klienta.

Ubezpieczając się, zabezpieczamy się przed stratami finansowymi, które moglibyśmy dotkliwie odczuć na wypadek wystąpienia niechcianego lub nieprzewidzianego zdarzenia.
Każda taka sytuacja naraża nasz budżet domowy na dodatkowy, niezaplanowany wydatek, który często nie jest niski. Remont zalanego mieszkania, naprawa uszkodzonego samochodu, pokrycie kosztów leczenia, to tylko niektóre z przykładów.

Znaczna część społeczeństwa ma nawyk wykazywania nadmiernego optymizmu, wiarę w to, że nic się nie zdarzy. Ignorujują możliwość wystąpienia przykrego zdarzenia akurat w przypadku jej osoby. Sytuacja wskazuje na brak zrozumienia, czym tak naprawdę jest ubezpieczanie się. Zaledwie 25% Polaków ubezpiecza się, pozostali żyją w przekonaniu, że kupno polisy jest niepotrzebnym wydatkiem, jest zbędne lub jest czymś w rodzaju fanaberii bogatych.

Pomimo tego można zaobserwować zjawisko pozytywnej reakcji społeczeństwa na abonamentową, prywatną opiekę medyczną. Trudno się w zasadzie dziwić. Zdecydowana większość społeczeństwa polskiego miała w taki, czy inny sposób okazję „zderzyć się” z realiami leczenia w naszym kraju. O ile nikogo nie dziwią już informację o wielomiesięcznych okresach oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, o tyle znalezienie się w takiej sytuacji osobiście, niejednokrotnie staje się poważnym problemem.

Jeżeli sytuacja zmusza Ciebie do wizyty u specjalisty najlepiej już dziś, skazany jesteś na skorzystanie z odpłatnej możliwości w prywatnej lecznicy. W zależności od wybranego ośrodka medycznego, lub indywidualnego cennika samego lekarza zmuszeni jesteśmy najczęściej wydać minimum 100 złotych i więcej za jedną wizytę, chyba że… No właśnie, chyba że się zabezpieczyliśmy na taką okazję.

Według raportu Sedlak & Sedlak, aż 61% ankietowanych osób uznało, że najważniejszym benefitem pozapłacowym jest abonamentowa opieka medyczna. Rozwiązuje ona bowiem problem 80% Polaków, którzy uznali Państwową Opiekę Medyczną za niezadowalającą.

Najważniejsze świadczenia dodatkowe

Wynagradzanie kafeteryjne w dzisiejszych firmach kojarzy się przede wszystkim z pakietami medycznymi i sportowymi.

Nie tylko duże korporacje, średnie, czy małe firmy zauważyły korzyści płynące z zakupu abonamentowych pakietów medycznych dla swoich pracowników. Dziś ofertę taką składają na również banki, operatorzy komórkowi, a nawet Provident.

Pakiety medyczne oferują już banki i operatorzy telefonii komórkowej.Provident z pakietem medycznym.

Rynek pakietów medycznych w Polsce, to wciąż słabo zagospodarowana nisza. Według magazynu Forbes, tylko około 2,5 miliona Polaków posiada pakiety medyczne z czego 756 tysięcy płaci za nie z własnej kieszeni. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele firm niezwiązanych z branżą medyczną również podjęło walkę o klienta. Spośród najbardziej znanych firm branży medycznej oferujących pakiety medyczne można wymienić LUXMED, MEDICOVER, oraz POLMED.

Niekwestionowanym jednak liderem na tym polu stała się stosunkowo nowa spółka o nazwie S7 Medical Company. Wychodząc naprzeciw potrzebom każdego klienta stworzyła nieprzeciętny produkt medyczny OM SIGNUM, za który otrzymała w 2014 roku Medal Europejski od Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Medal Europejski za produkt OM SIGNUM.

Obok wyjątkowo bogatego zakresu usług medycznych zawartego w poszczególnych pakietach, cechą charakterystyczną oferty S7 Medical Company jest niemający sobie równych w tej branży program partnerski. Oferuje on Tobie, przy zachowaniu pewnych, szczególnych zasad, oraz zaangażowaniu z Twojej strony pakiet medyczny za złotówkę, a przy odpowiednio większym wkładzie pracy znaczne profity.

Osoby zainteresowane tego typu ofertą mają okazję dowiedzieć się znacznie więcej na jej temat, na specjalnych spotkaniach, organizowanych stacjonarnie w poszczególnych miastach Polski, bądź poprzez wideo prezentację w pokojach webinarowych. Podczas prezentacji można zapoznać się bliżej z ofertą pod kątem odbiorcy końcowego (klienta), jak i pod kątem biznesowym.

Informację o terminach spotkań stacjonarnych można uzyskać na wideo prezentacjach.

Pobierz artykuł w PDF

Pobierz artykuł na swój dysk w pliku PDF