Inwestuj w siebie, czyli „JA – Spółka Akcyjna”

Inwestuj w siebie

Ogromny postęp technologiczny wywołał rewolucję na rynku pracy. Całe rzesze młodych i wykształconych ludzi nie mogą znaleźć dla siebie zatrudnienia, a osoby starsze wiekiem coraz bardzie obawiają się o swoją przyszłość i późne lata.

 Nie wiadomo dokładnie, co przyniesie przyszłość?

Duże problemy ze znalezieniem pracy mają absolwenci kierunków humanistycznych, nie mają lekko również nauczyciele. Potrzebę przekwalifikowania się zaczynają odczuwać pracownicy sektora budowlanego, ale również bankowego.

Inwestuj w siebie - codziennie ucz się czegoś nowego i wprowadzaj to w życie.Świat gna ku nowoczesności i automatyzacji. Problemu ze znalezieniem pracy nie mają programiści i menedżerowie projektów, elektronicy, mechanicy i mechatronicy. Ciągle rozwijająca się branża energetyczna może wywołać zapotrzebowanie na specjalistów geologii, hydrologii i tektoniki. Również technicy farmacji narzekać nie mogą.

Potrzeba przekwalifikowania się, czasami od razu po studiach, to już standard. Nie powinno nikogo więc dziwić, że konieczność ciągłej nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji na bardzo różnych czasami płaszczyznach jest niemal nieodzowna. Inwestuj w siebie. Jak to mówią:

Jeżeli STOISZ w miejscu, to cofasz się. Jeżeli IDZIESZ do przodu, to tak naprawdę stoisz w miejscu. MUSISZ BIEC, aby byś w miarę na bieżąco.

Większość zawodów realizuje się w formie zatrudnienia. Czy jednak tego tak naprawdę chcemy? Czy na pewno chcemy mieć szefa nad głową?

Umiesz liczyć, licz na siebie.

Jest niemalże pewnym, że emerytur w przyszłości albo nie będzie w ogóle, albo będą tak liche, że przeżyć za nie stanie się nie lada wyzwaniem. Praca na posadzie nie daje żadnej gwarancji na przyszłość. Świat za szybko się zmienia i już dziś żaden szef nie jest w stanie zapewnić Ci, że jego firma wkrótce nie splajtuje, a Ty nie zostaniesz zwolniony.

Rozwiązaniem jest, czym prędzej zainteresować się dodatkowymi możliwościami pozyskiwania dochodów, planowanie finansów osobistych, inwestycja i reinwestycja, oraz budowanie własnego biznesu. Taką drogę polecam każdemu, a okazji jest mnóstwo. Wystarczy się rozejrzeć. Mała wskazówka – dzisiejsze biznesy przenoszą się do Internetu – teraz wiesz, gdzie szukać. Trzeba jednak zachować ostrożność, by nie wpaść w pułapkę nieuczciwych ludzi, którzy naturalnie swoją „brudną” działalność przenieśli również i tutaj.

Pobierz artykuł w PDF

Pobierz artykuł na swój dysk w pliku PDF