Jak ułatwiłem sobie życie dzięki Bloglovin’ ?

Jak ułatwiłem sobie życie dzięki Bloglovin

Jak wielu z nas ja również mam swoje ulubione zakamarki w Internecie. Są nimi na przykład interesujące mnie blogi. Problem w tym, że nie mam czasu na bieganie po nich wszystkich by zobaczyć, co się zmieniło.

BloglovinZupełnie przez przypadek trafiłem w sieci na serwis o nazwie Bloglovin’.
Okazało się, że jest to przeglądarka blogów z całego świata. Od razu zainteresowało mnie to i założyłem sobie tam darmowe konto.

Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Serwis okazuje się być bardzo przyjazny i intuicyjny w użytkowaniu. Zawiera ogromną bazę blogów z całego świata, które podzielone są na kategorie tematyczne. Ułatwia to wyszukiwanie i wybór takich, za którymi chcesz podążać.

Kiedy masz już na swojej liście jakieś blogi, które obserwujesz, wystarczy kliknąć u góry ekranu „My feed„, by zobaczyć najświeższe informacje na nich umieszczone w postaci chronologicznie ułożonej listy. Praktyczne, wygodne i bardzo oszczędzające czas rozwiązanie.

Początkowo trochę się zdziwiłem, bo nie znalazłem tam kategorii polskich blogów. Pomyślałem wiec, że nie za bardzo mi się ten serwis przyda. Okazało się jednak, że dodanie bloga, który nas interesuje jest banalnie proste.

Wystarczy w okienku „Search blogs” znajdującym się po prawej stronie na górnej belce wpisać adres internetowy bloga, który chcemy śledzić, a serwis sam go rozpozna i wyświetli dostępne w nim najświeższe treści.

Znajdź blog
Następnie wystarczy kliknąć na przycisk ”+Follow” i już Twój ulubiony blog masz pośród swoich obserwowanych.

Follow_blog PozaEtatem.pl

Jak dodać do Bloglovin’ prowadzony przez siebie blog?

Zwyczajnie przejdź do edycji swojego profilu i w sekcji „Blogs by me” kliknij przycisk „Add blog”. Pojawi się standardowe okienko wyszukiwania, w które wpisz adres swojego bloga i naciśnij „Search”. Kiedy zostanie on już znaleziony kliknij przycisk „Claim blog”, a zostanie automatycznie przypisany do Twojego profilu. Po dodaniu bloga możesz zobaczyć, jak wygląda jego zaindeksowana zawartość w serwisie Bloglovin.

Bloglovin PozaEtatem
Zauważyłem, że nie wyświetlają się wszystkie wpisy tylko porcja tych ostatnich, najbardziej aktualnych. Przy dodawaniu cudzego, zaniedbanego bloga może się nawet okazać, że serwis nie wyświetla żadnych wpisów.

W tym miejscu chciałbym od razu zgłosić pewną uwagę. Jak widzisz na obrazie powyżej każdy wpis posiada jakąś grafikę. W przypadku mojego bloga, to nie są obrazki wyróżniające, które ustawiam na etapie tworzenia nowego wpisu. Są to obrazy, jakie serwis odnalazł wewnątrz wpisu, dlatego jeżeli chcesz, aby i twoja tablica była kolorowa, to nie zapominaj o dodawaniu jakiejś grafiki we wpisie. Polecam również dodawać obrazy w formacie JPG, GIF ponieważ serwis nie wykrywał z jakiegoś powodu obrazków w formacie PNG znajdujących się wewnątrz wpisu.

Pozwól swoim czytelnikom, aby mogli podążać za Twoim blogiem na Bloglovin’

Serwis Bloglovin’ naprawdę oszczędza mi masę czasu, ale brak kategorii polskich blogów wskazuje na fakt, że jest raczej mało znany wśród naszych rodaków, więc nie miał jeszcze szansy podbicia naszych serc. Dajmy jemu i samym sobie szansę. Serwis udostępnia nam do wyboru kilka przycisków, które zapraszają do śledzenia naszego bloga na Bloglovin’.

Myślę, że warto sobie taki przycisk zainstalować na blogu, może z czasem uda się nam rozpowszechnić ten serwis wśród użytkowników polskich i zbudujemy tam sobie naszą polską mniejszość narodową. Polecam.

Pobierz artykuł w PDF

Pobierz artykuł na swój dysk w pliku PDF